Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek belgijski Laekenois – szczeniaki, hodowla

Laekenois to jedyna szorstkowłosa odmiana owczarka belgijskiego. Dorasta około sześćdziesięciu pięciu centymetrów w kłębie i jest nadzwyczaj energiczny, jak na psa takich rozmiarów.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść jest zawsze maści płowej, choć w różnych odcieniach. Dopuszcza się także cieniowanie pysku, ogona i nieznaczne klatki piersiowej.

Ich charakter sprawia, że nie są to psy do trzymania w domu. Mają spore zapotrzebowanie na ruch, są bardzo żywe i energiczne, nie znoszą bezczynności. Pozbawione konsekwentnego treningu mogą wykazywać tendencją do dominacji, która jest zawsze bardzo silna w stosunku do innych psów. Doskonale czują się w roli psów stróżujących, są czujne, ale niełatwo je wystraszyć. Zmuszone do walki niemal nigdy się nie poddają.

Laekenois nie jest psem jednego pana. Pozostaje wierny i posłuszny w stosunku do wszystkich osób z najbliższego otoczenia, co sprawia, że dobrze czuje się także jako pies rodzinny, aczkolwiek niespecjalnie dobrze toleruje dzieci.

W Polsce Laekenois jest odmianą unikatową i nawet na wystawach pojawia się sporadycznie. Większą popularność osiąga w Niemczech i Belgii, choć większe hodowle rozwijają się także za oceanem i na Półwyspie Iberyjskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme