Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek belgijski Groenendael – opis rasy, cena

Owczarek belgijski Groenendael to rasa psów pasterskich, a właściwie zaganiających, jedna z czterech odmian owczarka belgijskiego. Tak się składa, że akurat Groenendael jest ze wszystkich tych odmian obecnie najrzadziej spotykany przy swojej zasadniczej pracy. Doglądanie stad pozostawia się raczej pozostałym odmianom, natomiast Groenendael wykorzystuje swoje zdolności służąc w policji czy też stając się przewodnikiem osób niewidomych.

Zdjęcie znalezione na tapeciarnia.pl

Zdjęcie znalezione na tapeciarnia.pl

Sierść okrywowa jest długa, bardzo obfita i ciemna, preferowana czarna. Dopuszcza się jednak białe znaczenia na piersi i kilka innych opcji dodatkowego zabarwienia sierści. Ze względu na długość okrywy włosowej Groenendael wymaga częstych i dokładnych zabiegów pielęgnacyjnych. Linieje albo w cyklu półrocznym, albo stale, przy czym sierść jest wtedy tracona bardzo obficie.

Groenendael to pies spokojny, wierny i posłuszny. Jest stosunkowo prosty w prowadzeniu, ale miewa swoje kaprysy. Nigdy jednak nie przeszkadzają mu one w pracy, którą wykonuje dokładnie i ze szczerym oddaniem. Podobnie jak pozostałe odmiany owczarków belgijskich, lubi mieć wyznaczone zadanie, najlepiej, jeśli jest ono choćby luźno związane ze stróżowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme