Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek australijski – cena, charakter, hodowla, rasa

Owczarki australijskie to grupa średniej wielkości psów pasterskich. Ich wysokość w kłębie to mniej więcej pięćdziesiąt pięć centymetrów i są pod tym względem rasą bardzo jednorodną. Początki rasy datuje się na drugą połowę dziewiętnastego wieku.

Zdjęcie znalezione na haflinger.flog.pl

Zdjęcie znalezione na haflinger.flog.pl

Są to psy pracujące, do dziś zresztą bardzo często używane do pilnowania stad nie tylko w Australii, ale także w Stanach Zjednoczonych. Doskonale radzą sobie z różnymi zwierzętami, choć z początku przeznaczone były do pracy przy stadach owiec, których pilnowały także całkiem samodzielnie.

Ich samodzielność zresztą do dziś jest doskonale widoczna, dlatego trzeba konsekwentnie je szkolić od samego początku. W przeciwnym razie pozostaną bardzo zdolnymi psami, ale nad którymi nie sposób zapanować. Są to gorliwe, chętnie uczące się psy o stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniu na ruch, ale za to bardzo energiczne i sprawne.

Sierść owczarków australijskich jest na przeważającej większości ciała krótka, podszerstek gruby i obfity, co czyni te psy odpornymi na niekorzystne warunki atmosferyczne i pracę w trudnym terenie. Umaszczenie jest zawsze ciemne, choć czasem podpalane. Preferowane jest czarne. Dopuszczalne niewielkie białe znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme