Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek anatolijski – cena, hodowla, szczeniaki, rasa

Owczarki anatolijskie to duże psy pasterskie. Samce dorastają ponad osiemdziesięciu centymetrów w kłębie, suki są niewiele niższe. Nie jest to rasa jednorodna; składa się na nią kilka ras, różniących się głównie uosobieniem, co sprawia, że owczarki anatolijskie w zależności od odmiany mogą pełnić funkcje psów domowych, pasterskich, stróżujących, a nawet obronnych.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Są to psy o stosunkowo długiej sierści okrywowej i długim podszerstku. W zależności od opracowania można odnaleźć różne preferencje co do umaszczenia, ale wzorzec FCI uznaje różne odmiany barwne.

Wszystkie owczarki anatolijskie są nieufne w stosunku do obcych, choć tę nieufność u niektórych odmian łatwiej jest zmniejszyć przez naukę niż u innych. Jako typowe psy pasterskie zawsze jednak podchodzą z rezerwą do obcych. Nie są specjalnie cierpliwe, choć agresja jest wśród nich rzadkością, a jeśli już to raczej tylko wśród przedstawicieli odmiany Kangal i to pozbawionych odpowiedniego szkolenia. Sam trening musi być różny dla różnych odmian, ponieważ mają one nieco inne potrzeby. Żadne owczarki anatolijski nie znoszą jednak zachowań agresywnych. Dobrze wyszkolone stają się wierne i oddane, zdolne do poświęcenia w obronie własnego terytorium lub bezpieczeństwa właściciela. Są to w zdecydowanej większości psy jednego pana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme