Piesku.pl

Rasy psów

Pies Nowofundland – hodowla, cena, szczeniaki, opis rasy

Nowofundland, zwany też wodołazem, dorasta do siedemdziesięciu jeden centymetrów w kłębie. Ze względu na duże rozmiary podlega ryzyku wystąpienia skrętu żołądka, aczkolwiek ryzyko to jest u wodołaza mniejsze niż u innych psów porównywalnej wielkości. Ma sierść długą z obfitym podszerstkiem, odporną na przemoczenie i dającą odporność na zimno.

Zdjęcie znalezione na zoomia.pl

Zdjęcie znalezione na zoomia.pl

Jest to ciężki pies pracujący, używany jako pies ratunkowy i pociągowy, choć obecnie trzymany jest także jako pies reprezentacyjny i towarzyszący. Nie nadaje się na psa stróżującego.

Nowofundlandy są uosobieniem cierpliwości i spokoju. Idealnie nadają się do domów z małymi dziećmi, ponieważ w żadnej sytuacji nie bywają agresywne, odpowiadają im wszelkie pieszczoty i do dość późnego wieku chętne są do każdej formy zabawy.

Gdyby nie spore rozmiary to nadawałyby się do trzymania w mieszkaniu, ponieważ nowofundland ma stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie na ruch, jest też bardziej nastawiony na aktywność siłową, a nie na bieganie, choć biega też całkiem nieźle. Wystarcza mu półtorej godziny spaceru, ale pod warunkiem, że będzie to spacer intensywny i przynajmniej od czasu, do czasu da możliwość pływania w większym zbiorniku wodnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme