Piesku.pl

Rasy psów

Pies nova scotia duck-tolling retriever – cena, rasa

Nova scotia duck-tolling retriever, czyli, trzymając się polskiego nazewnictwa, retriever z Nowej Szkocji to półmetrowy, dostojny pies aportujący. Sama nazwa angielska doskonale opisuje użyteczność tych psów, używanych głównie do aportowania w czasie polowań na kaczki.

Zdjęcie znalezione na youtube.com

Zdjęcie znalezione na youtube.com

Charakteryzują się bardzo grubą, obfitą sierścią o nie mniej obfitym i ciepłym podszerstku, który zapewnia im maksymalny komfort pracy nawet w lodowatej wodzie. W umaszczeniu dopuszcza się różne odcienie rudego i czerwonego, ewentualnie z nieznacznymi białymi znaczeniami. Dopuszcza się też sierść falująca na grzbiecie, ale tylko tam.

Retrievery z Nowej Szkocji są wytrwałymi, odpornymi na zimno, cierpliwymi i pojętnymi psami. Są radosne i łatwo się uczą, dzięki czemu stały się jednymi z najbardziej pożądanych psów aportujących. Wszystko, czego potrzebują to bardzo duża ilość ruchu, wliczając w to możliwość kąpieli. Nietrudno im zastąpić pracę w lesie czy polu zabawą, ale musi być ona odpowiednio intensywna i przede wszystkim, musi dawać psu możliwość wybiegania się.

Dziś retrievery z Nowej Szkocji są głównie psami do towarzystwa, ale wciąż często pojawiają się w czasie polowań. Mogą być trzymane w mieszkaniu, ale tylko pod warunkiem zapewnienia im dwóch godzin intensywnej aktywności każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme