Piesku.pl

Rasy psów

Pies Norwich terier – cena, hodowla, rasa

Norwich terier to niewielkie teriery krótkonożne. Mają wiele cech wspólnych z innymi terierami i to zarówno w kwestii wyglądu, jak też behawioru. Częstą wadą wrodzoną wśród psów tej rasy jest rodzaj choroby podobnej do epilepsji, obecnie prowadzi się prace nad jej wyeliminowaniem.

Zdjęcie znalezione na psi-plemena.cz

Zdjęcie znalezione na psi-plemena.cz

Norwich teriery to psy o gęstej, długiej, prostej sierści o umaszczeniu we wszystkich odcieniach rudego i blue, choć ta ostatnia maść występuje wyjątkowo rzadko. Gubią włos niezbyt obficie, wymagają regularnego trymowania i szczotkowania.

Pierwotnie ich rolą było tępienie gryzoni, zresztą do dziś zachowały instynkt łowczy i potrafią pochwalić się właścicielowi swoją zdobyczą. Są to bardzo energiczne, żywiołowe i zawadiackie psy, które bardzo dobrze nadają się do trzymania w domu, pod warunkiem jednak, że zapewni im się odpowiednią ilość ruchu. Bardzo dobrze znoszą dzieci z ich natrętnymi pieszczotami, chętnie też kolegują się z innymi zwierzętami domowymi.

Norwich teriery są w Polsce coraz popularniejsze, bo są psami bardzo wiernymi i oddanymi, a przy tym wymagają od właściciela głównie czasu i uwagi, i to właściwie większość ich wymagań względem hodowcy, poza tym nie potrzebują do szczęścia wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme