Piesku.pl

Rasy psów

Pies Norrbottenspets – cena, hodowla, szczeniaki, rasa

Norrbottenspets, którego oficjalna nazwa polska to szpic nordycki jest średniej wielkości psem. Jego sierść jest średniej długości, preferowane umaszczenie to włos biały z żółtymi łatami. Okrywa włosowa jest wymieniana bardzo powoli, sierść nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, choć jest gęsta, miękka i obfita.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Szpice nordyckie są psami, które dobrze sprawdzają się jako psy stróżujące. Jest to możliwe dzięki temu, że ich usposobienie jest raczej przeciętnie przyjacielskie- swojego pana i osoby z najbliższego otoczenia darzą całkowitym posłuchem, ale już w stosunku do obcych są powściągliwe, a często nawet nieufne. Niespecjalnie dobrze znoszą obecność dzieci, ale nie mają nic przeciwko innym zwierzętom, pod warunkiem, że nie są to dominujące psy.

Norrbottenspets to rasa psów, które uczą się szybko i chętnie, a przyuczyć można je także rzemiosła myśliwskiego, ponieważ mają dobry węch, są odporne i wytrzymałe. Jedyną przeszkodą może być ich spora niezależność. Są odważne, ale nie rwą się do walki, jeśli nie jest to walka o ich własne terytorium. Zazwyczaj zdenerwowane odchodzą, rzadko szczekają.

Mają duże zapotrzebowanie na ruch i długie spacery nie załatwiają sprawy, ponieważ szpice nordyckie muszą się wybiegać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme