Piesku.pl

Rasy psów

Pies nagi meksykański – cena, hodowla, rasa

Nagi pies meksykański jest jedną z nielicznych ras psów, które nie posiadają owłosienia, jakkolwiek to nie do końca ścisłe określenie, ponieważ istnieje odmiana nagiego psa meksykańskiego, która szczątkowe owłosienie posiada. Niezwykły jest nie tylko ich wygląd, ale także ich historia, ponieważ były one składane jako ofiary przez Azteków, a ich przeznaczeniem było także ogrzewanie stóp właściciela. Już w tym momencie można zorientować się, że psy te będą miały niezwykły charakter.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Rzeczywiście, te nawet sześćdziesięciocentymetrowe psy (występują w trzech odmianach wielkościowych), są niezwykle oddane, ale nie są psem jednego pana. Są ślepo posłuszne, ale wcale nie są łatwe w prowadzeniu, głównie dlatego, że nigdy w historii nie były szkolone do wykonywania licznych komend. Kilka pierwszych opanowują bezbłędnie, później zaczynają się problemy. Są wzorem psów przeznaczonych do jednego, prostego zadania.

Dziś nie jest to rasa popularna w żadnej ze swoich odmian, co spowodowane jest z jednej strony ich budzącym ambiwalentne uczucia wyglądem, z drugiej strony ich monotonnym charakterem. Psy bezwłose dowolnej rasy zresztą rzadko kiedy zdobywały popularność poza swoim krajem pochodzenia i nie inaczej jest w tym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme