Piesku.pl

Rasy psów

Pies Moskiewski stróżujący – cena, opis rasy

Moskiewski stróżujący jest jedną z rosyjskich, nieuznawanych przez FCI ras psów. Jest to duży piec, dorastający siedemdziesięciu centymetrów, ale bardzo zróżnicowany w typie. Powstał po II Wojnie Światowej jako efekt pracy radzieckich genetyków i kynologów, a „stworzony” został na potrzeby wojska i milicji. Wprawdzie się w tej pracy nie sprawdził, ale do dziś sporo osobników tej rasy patroluje ulice Moskwy w charakterze psa stróżująco-obronnego. Z wyglądu przypomina owczarka kaukaskiego, od którego zresztą częściowo pochodzi. Ma średnio długą sierść, niezbyt mocno przylegającą do ciała, zazwyczaj barwy biało-brązowej w różnych konfiguracjach.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Są to psy, które nie tolerują ani obcych ludzi, ani obcych psów, za to w znanym sobie towarzystwie są spokojne i nieagresywne. W stosunku do obcych są często zaczepne, a walcząc, walczą do końca. Każdy osobnik musi przejść przynajmniej podstawowe szkolenie, w przeciwnym razie jest agresywny w stosunku do wszystkich osób i zwierząt.

Moskiewski stróżujący pojawia się coraz częściej także poza granicami Rosji, choć z powodu nieuznania przez FCI trudno znaleźć dla niego miejsce w kategoriach przewidzianych na wystawach czy w konkursach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme