Piesku.pl

Rasy psów

Pies Mops – szczeniaki, hodowla, cena, opis rasy

Mops jest niewielkim psem do towarzystwa. Dorasta trzydziestu sześciu centymetrów i należy do sekcji małych psów molosowatych. Jego cechą charakterystyczną jest zwarta, krępa sylwetka z nieproporcjonalną, kwadratową kufą. Zazwyczaj występuje w umaszczeniu piaskowym, ale dopuszcza się także inne warianty. Sierść mopsa jest krótka, przylegająca i niezbyt przyjemna w dotyku.

Zdjęcie znalezione na polskiogarniam.p

Zdjęcie znalezione na polskiogarniam.p

Są to psy bardzo towarzyskie, chętne do zabawy, ale poza tym leniwe. Łatwe w prowadzeniu dobrze znoszą dzieci i obecność innych zwierząt w domu. Nie przejawiają tendencji do zachowań agresywnych, nie uciekają.

Nie jest kłopotliwy w pielęgnacji, nie wymaga ani długich spacerów, ani dużej przestrzeni, jest więc psem dobrze przystosowanym do miejskiego tryby życia. Jedynym zabiegiem, jaki trzeba wykonywać stosunkowo często jest oczyszczanie fafli, aby zmniejszyć ryzyko występowania grzybicy, która jest dość powszechna u psów tej rasy. Poza tym mopsy często cierpią na problemy z oddychaniem oraz fizjologicznym wytrzeszczem gałek ocznych, niemieszczących się w skróconej kufie.

Popularność mopsów jest duża i szybko rośnie, głównie za sprawą niewielkich wymagań przedstawicieli tej rasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme