Piesku.pl

Rasy psów

Pies Mieszaniec – hodowla, szczeniaki, opis rasy

Mieszańce, czyli wielorasowce często są mylone z kundlami. Mieszaniec jest stadium, które pojawia się w historii zdecydowanej większości obecnie istniejących ras, ponieważ jest to pies, który powstał ze skrzyżowania dwóch odrębnych ras.

Zdjęcie znalezione na jedlnia.org.pl

Zdjęcie znalezione na jedlnia.org.pl

Mieszańce uzyskuje się bardzo często w celu otrzymania właśnie nowej rasy, mając nadzieję, ponieważ proces ten jest zawsze w dużej mierze losowy, na to, że potomek odziedziczy po rodzicach ich korzystne cechy. Mieszańce nie mają własnych ksiąg rodowodowych, ale pojawiają się bardzo często.

Łączą w sobie cechy wyglądu i behawioru rodziców, choć niekiedy dochodzi do zatarcia cech wyjściowych i wskutek skrzyżowania dwóch łagodnych ras można otrzymać mieszańce, które będą agresywne. Podobnie, z dwóch ras o sierści długiej można otrzymać mieszańca krótkowłosego. W nazewnictwie angielskim różnicuje się mieszańce w zależności od stopnia podobieństwa rodziców: potomstwo psów innych ras tego samego typu, potomstwo psów różnych typów oraz potomstwo psów rasowych z nierasowymi.

Zazwyczaj mieszańce są „uśrednieniem” cech ras rodzicielskich, zarówno w zakresie wyglądu, jak i behawioru. Rzadko zdarza się, żeby potomek psa łagodnego i agresywnego był jeszcze bardziej agresywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme