Piesku.pl

Rasy psów

Pies Manchester terier – cena, hodowla, charakter, rasa

Manchester terier to angielska rasa wysokonożnego teriera, wyhodowanego w celu polowania na szczury. Później okazało się, że równie dobrze, co z gryzoniami, Manchester terier radzi sobie z polowaniem na lisy, ale niestety, nie nadąża w biegu za jeźdźcami. Swoje umiejętności wykorzystywał także w czasie walk psów, w których zwyciężał dzięki zacięciu i uporowi raczej aniżeli dzięki sile, choć tej też mu nie brakuje. Manchester teriery osiągają nieco ponad czterdzieści jeden centymetrów w kłębie. Obecnie nie walczy, poluje rzadko i trzymany jest raczej w roli psa towarzyszącego.

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Sierść Manchester teriera jest krótka, dość twarda i przylegająca. Dominuje umaszczenie typu black and tan. Włos nie wymaga częstej pielęgnacji, ale od czasu do czasu należy go przeczesać, żeby pozbyć się włosów, które nie mogły wypaść przez zbitą pokrywę włosową.

Charakter manchester teriera jest połączeniem psa domowego i myśliwskiego. Są to psy lubiące towarzystwo ludzi, nie przeszkadzają im także dzieci ani zwierzęta domowe, są chętne do nauki i aktywne, ale nie wymagają codziennego wybiegania się, jak inne teriery, jeśli stają do walki do ukazują nadzwyczajną odwagę i zaciętość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme