Piesku.pl

Rasy psów

Pies Mały munsterlander – hodowla, opis rasy

Mały munsterlander jest najmniejszym z wyżłów kontynentalnych, osiąga w kłębie do pięćdziesięciu sześciu centymetrów, ale zachowuje sylwetkę typową dla przedstawicieli swojej grupy.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Cechą charakterystyczną rasy jest łysina lub gwiazdka na głowie, umaszczenie biało-brązowe, przy czym głowa zazwyczaj jest w całości brązowa. Włos małego munserlandera jest długi, z wyjątkiem uszu gładki, na całym ciele przylegający, ale na ogonie tworzący chorągiew.

Jego prawdziwym żywiołem jest praca w polu, szczególnie dobrze sprawdza się w tropieniu, ze względu na swój dolny węch, ale jest psem wszechstronnym i chętnie aportuje, także z wody.

Jego charakter jest typowy dla psa myśliwskiego. Chętnie współpracuje z przewodnikiem, pozostaje czujny i potrafi bardzo ostrożnie poruszać się w każdym terenie. Wymaga konsekwentnej tresury, za którą odwdzięcza się całkowitym przywiązaniem i niemal bezwzględnym posłuszeństwem. Wymaga sporo ruchu, agresywny staje się tylko wówczas, gdy uzna, że znajduje się w niebezpieczeństwie. Walczy z oddaniem, ale nie należy do psów zaczepnych ani zadziornych. Niezbyt dobrze sprawdza się jako pies stróżujący, ponieważ jest zanadto ufny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme