Piesku.pl

Rasy psów

Pies Mały gończy gaskoński – cena, szczeniaki

Mały gończy gaskoński to średni, dorastający prawie sześćdziesięciu centymetrów, pies myśliwski, będący pod wieloma względami jedynie mniejszą kopią swojego krewnego, dużego gończego gaskońskiego.

Zdjęcie znalezione na zlezajskiejziemi.pl

Mały gończy gaskoński ma sierść krótką, ale grubą, obfitą i twardą. Jedynym dopuszczalnym umaszczeniem jest czarno-białe, cętkowane z łatami, przy czym zazwyczaj dwie z łat występują po obu stronach głowy obejmując także uszy, ale nie łączą się ze sobą, pozostawiając białą strzałkę czołową z charakterystyczną dla rasy, owalną plamką pośrodku.

Są to psy przyjazne i nieagresywne, ale muszą być prowadzone konsekwentnie, co nie zawsze jest łatwe. Jako psy myśliwskie najlepiej sprawdzają się w sforze i tak też czują się najlepiej. Wyróżniają się bardzo dobrym węchem i wszechstronnością. Ma wszelkie cechy, które pozwalałyby mu być psem stróżującym, ale w praktyce szkoli się go do tej pracy jedynie sporadycznie, tym bardziej że jego popularność poza południowo-zachodnią Francją jest bardzo niewielka, a jego prawdziwym żywiołem jest praca w lesie.

Mały gończy gaskoński do dziś jest raczej rzadko prezentowany na wystawach, strzeżony przez myśliwych jak najskuteczniejsza broń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme