Piesku.pl

Rasy psów

Pies Mały gończy anglo-francuski – hodowla, cena

Nazwa może być nieco myląca, ponieważ mały gończy anglo-francuski jest psem średniej wielkości, dorasta pięćdziesięciu kilku centymetrów wysokości w kłębie. Początkowo używany do polowań, przy czym równie dobrze radził sobie w pojedynkę, jak też w czasie pracy w sforze. Dziś wciąż jako pies pracujący, ale głównie w swojej nadsekwańskiej ojczyźnie, poza Francją raczej rzadki i trzymany jako pies stróżujący.

Zdjęcie znalezione na Pies.pl

Włos małego gończego anglo-francuskiego jest krótki i przylegający, okrywa włosowa jest twarda, umaszczenie zazwyczaj w wersji dwu lub trójbarwnej z białym zakończeniem ogona, choć nie jest to regułą.

Mały gończy anglo-francuski jest psem układnym, ale tylko, jeśli jest szkolony zdecydowanie i konsekwentnie. Niezbyt cierpliwy, nie lubi dzieci, a najlepiej czuje się w towarzystwie innych psów własnej rasy. Jest to typowy pies jednego pana, ale nieufny pozostaje tylko wobec osób spoza najbliższego otoczenia. Sprawia to, że jest dobrym psem stróżującym, donośnym szczekaniem informującym o zbliżaniu się intruza. Mimo to jednak, najlepiej czuje się jako pies myśliwski, a trzymany w innych charakterze może zdradzać tendencję do włóczęgostwa i kłusownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme