Piesku.pl

Rasy psów

Pies Maltańczyk – charakter, hodowla, szczeniaki, cena, rasa

Maltańczyk to rasa niewielkich psów do towarzystwa. W kłębie osiągają niezbyt imponujące dwadzieścia pięć centymetrów, ale za to ich ogólna aparycja jest oceniana bardzo pozytywnie. Sprawia to długa, lekko kędzierzawa, aczkolwiek raczej przylegająca, biała sierść. Zaletą, jak na psa domowego, jest fakt, że sierść ta prawie wcale nie jest gubiona, ale wymaga codziennej, dokładnej pielęgnacji.

Zdjęcie znalezione na pixabay.com

Jak na tak niewielkie zwierzę, maltańczyki żyją długo, bo średnia wieku u nich wynosi około piętnastu lat. Są to psy ufne, towarzyskie i aktywne, doskonale czują się w otoczeniu dzieci, nie miewają też raczej problemów z zaakceptowaniem obecności innych zwierząt. Są bardzo łatwe w tresurze, chętnie uczą się nowych komend, choć z początku wykonują je dość nieporadnie. Te pocieszne psy są zawsze bardzo chętne do zabawy, o którą potrafią się głośno upomnieć. Nieźle znoszą życie w mieście, choć raczej bardziej im odpowiada życie w okolicy, gdzie mogą się swobodnie wybiegać i wytracić nadmiar energii, której mają zawsze bardzo dużo.

Maltańczyki są idealnymi towarzyszami dla niezbyt aktywnych osób- nie są specjalnie wytrzymałe, ale z drugiej strony, nie powinny zostawać długo same, ponieważ nie lubią samotności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme