Piesku.pl

Rasy psów

Pies Lhasa apso – opinie, hodowla, opis rasy, opinie

Lhasa apso to niewielki, bo rzadko przekraczający dwadzieścia osiem centymetrów w kłębie pies do towarzystwa pochodzenia tybetańskiego.

Sierść okrywowa lhasa apso jest bardzo długa, umaszczenie jest często niejednolite. Długi włos wymaga systematycznej pielęgnacji, ale poza tym psy tej rasy nie mają wielkich wymagań.

Zdjęcie znalezione na puppyparty.com

Zdjęcie znalezione na puppyparty.com

Lhasa apso są odważne, ale nie agresywne, choć niewystarczająco dobrze wychowane bywają złośliwe i zadziorne. Są jednak bardzo ruchliwymi, ambitnymi i wiernymi psami. Nie jest trudno nauczyć je podstawowych komend, zwłaszcza jeśli próbuje się nauki przez zabawę. Lhasa apso nie najlepiej jednak znoszą dzieci, ponieważ nie są wystarczająco cierpliwe, a także zwierzęta domowe, nad którymi często chcą dominować. Lhasa apso nadaje się do trzymania w mieszkaniu, ale pod warunkiem, że w czasie treningów oduczony zostanie nadmiernej szczekliwości, która jest u wielu gatunków tybetańskich cechą charakterystyczną. Ich pogodne usposobienie sprawia, że są doskonałymi towarzyszami, ale nie lubią samotności- stają się wtedy bardzo hałaśliwe i uparte.

Lhasa apso nie są psami wymagającymi, ale swoje minimum potrzeb muszą mieć zaspokojone, jeśli układ między psem a właścicielem ma być udany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme