Piesku.pl

Rasy psów

Pies Leonberger – rasa, szczeniaki, hodowla, cena

Pochodzenie leonbergerów nie jest jednoznacznie wyjaśnione, zresztą te osiemdziesięciocentymetrowe psy nie są zbyt popularne i dyskusja na ten temat nie jest zbyt gorąca. Z początku te górskie molosy były psami obronnymi i stróżującymi, jednak z biegiem czasu zaczęły być używane jako psy lawinowe, a dziś często są też psami domowymi.

Zdjęcie znalezione na akc.org

Zdjęcie znalezione na akc.org

Gęsty, ale dość szorstki włos okrywowy leonbergera ułożony jest na obfitym, prostym i miękkim podszerstku. Umaszczenie jest żółte, brązowe lub piaskowe, a także dowolna kombinacja różnych odcieni tych barw, jednak zawsze z ciemną, najlepiej czarną maską.

Leonbergery są odważne, ale nie agresywne, niemniej jednak wymagana jest socjalizacja, ponieważ bez niej są zanadto nieufne, a nawet podejrzliwe w stosunku do obcych. Bardzo silnie przywiązują się do właścicieli i fatalnie znoszą samotność. Ze względu na same choćby rozmiary wymaga dość intensywnego treningu, bez którego niemożliwe by było zapanowanie nad ważącym nawet siedemdziesiąt pięć kilogramów psem. Ich zapotrzebowanie na aktywność jest niewielkie, często są ociężałe lub leniwe, ale od czasu do czasu bardzo chętnie się wybiegają, normalnie za to wystarczy dłuższy spacer dla zaspokojenia wszelkich potrzeb ruchowych psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme