Piesku.pl

Rasy psów

Pies Lapinporokoira – szczeniaki, cena, hodowla, rasa

Lapinporokoira to psy, które razem z lapinkoira pilnowały stad reniferów. Są od tych drugich jednak starsze, ponieważ pierwszy raz pojawiły się w szesnastym wieku. Dziś już raczej nie pracują przy stadach, choć wciąż jakaś część tych psów jest wykorzystywana w taki sposób, znacznie częściej jednak stają się psami stróżującymi lub towarzyszącymi.

Zdjęcie znalezione na puppypunny.blogspot.com

Zdjęcie znalezione na puppypunny.blogspot.com

Podszerstek lapinporokoira jest gruby i wełnisty, natomiast włosy okrywowe twarde i raczej przylegające. Umaszczenie zawsze podpalane, czarne albo czekoladowe, ale dopuszcza się białe znaczenia w okolicach głowy i przedpiersia.

Lapinporokoira są psami czujnymi i aktywnymi. Do obcych podchodzą z dość dużą rezerwą. Chętnie się uczą i lubią towarzystwo człowieka, aczkolwiek zawsze są w dużym stopniu samodzielne i jeśli nie poświęca się im odpowiednio dużo uwagi to mogą wykazywać tendencję do ucieczek. Wymagają systematycznej, konsekwentnej tresury, ponieważ bez niej stają się uparte i niechętnie współpracują z przewodnikiem. Lapinporokoira to psy przypominające charakterem niektóre psy pierwotne, ale zdecydowanie bardziej ufne od nich i chętniej przebywające w bezpośredniej bliskości człowieka. Dobrze czują się także w towarzystwie innych psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme