Piesku.pl

Rasy psów

Pies Landseer – cena, hodowla, opis rasy, charakter

Landseer to pies molosowaty, w kłębie nierzadko przekraczający dziewięćdziesiąt centymetrów. Często służący w ratownictwie wodnym, ale jest także psem towarzyszącym.

Zdjęcie znalezione na canisite.com

Zdjęcie znalezione na canisite.com

Sierść landseera jest dwuwarstwowa, podszerstek dość długi, gęsty, przebija pomiędzy sierścią okrywową. Sierść okrywowa jest długa i gęsta, jedynie na głowie nieco krótsza. Umaszczenie powinno być białe z czarnymi łatami na grzbiecie, w okolicach twarzoczaszki powinny występować białe, symetryczne znaczenia oraz niewielka strzałka na czole.

Landseer jest rasą spotykaną wybitnie rzadko, dlatego trudno o określanie roli tych psów. Dobrze sprawdzają się w ratownictwie wodnym, ale tak samo dobrze radzą sobie z obowiązkami stróża, ponieważ w stosunku do obcych są z natury nieufne. Są jednak bardzo zdyscyplinowanymi i łatwymi w prowadzeniu psami. Ich wielkość zdecydowanie klasyfikuje je wśród psów, które nie nadają się do trzymania w mieszkaniu, choć zasadniczo landseery nie mają wielkiego zapotrzebowania na ruch, jedynie pływanie jest czynnością, od której trudno je odwieść.

W wielu przypadkach landseery zastępowane są przez nowofundlandy, które mają bardzo podobne predyspozycje i umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme