Piesku.pl

Rasy psów

Pies Lakeland terier – cena, charakter, hodowla, opis rasy

Lakeland terier jest nieco podobny do teriera walijskiego, z tą różnicą, że jest od niego mniejszy. Lakeland terrier dorasta niespełna czterdziestu centymetrów w kłębie, ale nie przeszkadzało mu to w polowaniach na borsuki, wydry czy lisy.

Zdjęcie znalezione na nextranks.com

Zdjęcie znalezione na nextranks.com

Sierść lakeland teriera jest gruba, dwuwarstwowa, doskonale chroni psa przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a także pozwala mi szybko poruszać się nawet w kolczastych zaroślach. Szczenięta najczęściej są ciemne, osobniki dorosłe mogą myć pod tym względem do nich podobne, ale mogą także z czasem przybierać jaśniejszą sierść.

Lakeland terriery to zwinne, szybkie, ruchliwe i samodzielne psy. Stosunkowo łatwe w prowadzeniu, wymagają jednak poświęcenia im sporej ilości czasu, bo w przeciwnym wypadku przejawiać mogą tendencję do włóczęgostwa. Kiepsko sprawdzają się jako psy domowe, ponieważ są stosunkowo hałaśliwe. Jako psy z natury nieufne, mogą pełnić funkcję psa stróżującego, ale nie jest to dla nich najbardziej odpowiednie zajęcie- teriery są bardzo aktywnymi psami i lakeland terier nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem, co tym bardziej sprawia, że raczej jest to pies do domu z dużym ogrodem, a nie do małego mieszkania w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme