Piesku.pl

Rasy psów

Pies Łajka zachodniosyberyjska – hodowla, opis rasy

Łajka zachodniosyberyjska jest mniej więcej o pięć centymetrów niższa od swojej wschodniosyberyjskiej krewniaczki i osiąga masę do dwudziestu pięciu kilogramów.

Podszerstek jest miękki i gęsty a sierść okrywowa stosunkowo długa, przylegająca, ułożona równolegle do ciała. Charakterystyczne jest występowanie włosów pomiędzy palcami. Umaszczenie jest dopuszczalne bardzo różnorodne.

Zdjęcie znalezione na Sprzedajemy.pl

Łajka zachodniosyberyjska jest psem bardzo wrażliwym i zrównoważonym. Nie znosi agresywnej tresury, sama zresztą tez nie bywa agresywna, a jeśli już to tylko w stosunku do innych psów a i to jako efekt błędów w szkoleniu. W stosunku do obcych nie jest zbytnio nieufna, ale też nie pochodzi do obcych z nadmierną ufnością. Kiepsko sprawdza się jako pies stróżujący. Bardzo silnie przywiązuje się do właściciela. Choć nauczenie łajki poszczególnych komend nie jest specjalnie trudne, o tyle wyegzekwowanie ich prawidłowego wykonania może się niekiedy okazać niemożliwe, ponieważ jest to piec tyle samodzielny co bardzo uparty i niepokorny.

Łajka zachodniosyberyjska nie jest specjalnie popularną rasą, choć prawdopodobnie najbardziej popularną ze wszystkich łajek. Jej temperament sprawia, że nie jest to pies pasujący do warunków miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme