Piesku.pl

Rasy psów

Pies Lagotto romagnolo – cena, charakter, rasa

Lagotto romagnolo to rzadko spotykana rasa psów dowodnych pochodzących z Włoch. Jedynie też w swojej ojczyźnie hodowany jest częściej, z tym że raczej już nie pracuje w charakterze psa dowodnego, ponieważ jego znakomity węch predestynuje go raczej to wyszukiwania trufli.

Zdjęcie znalezione na lagottokennels.com

Zdjęcie znalezione na lagottokennels.com

Sierść lagotto jest dwuwarstwowa, przy czym gęsty podszerstek jest prosty, a włos okrywowy jest dłuższy i skręca się na całym ciele, choć na głowie słabiej niż na pozostałych partiach. Umaszczenie jest białe, brązowe lub pomarańczowe, ale dopuszcza się także dereszowate, łaciate i z ciemną maską.

Lagotto nie ma instynktu łowcy, ale potrafi być bardzo czujny i skupiony. Ponieważ z natury nie jest specjalnie ufny w stosunku do obcych to doskonale sprawdza się w roli psa stróżującego. Niemniej jednak znacznie częściej jest psem szukającym trufli, a poza Włochami często po prostu psem towarzyszącym. Jest łatwy w prowadzeniu, spokojny i bardzo silnie przywiązuje się do właściciela. Chętnie przyjmuje wszystkie pieszczoty, ale niezbyt lubi przebywanie z dziećmi, natomiast inne zwierzęta absolutnie psom tej rasy nie przeszkadzają. Lubi kopać i biegać, więc niezbyt nadaje się do trzymania w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme