Piesku.pl

Rasy psów

Pies Labrador retriever – cena, hodowla, szczeniaki, rasa

Labradory znane są od osiemnastego wieku, kiedy to pracowały przy kutrach rybackich, wyciągając sieci albo ratując tonących. Dziś rola tych sześćdziesięciocentymetrowych psów jest zupełnie inna, bo najczęściej są one hodowane jako psy domowe, rodzinne, ale także psy-przewodnicy.

Zdjęcie znalezione na dogtime.com

Zdjęcie znalezione na dogtime.com

Sierść labrador retrievera jest dwuwarstwowa. Podszerstek nie jest szczególnie gruby, ale znakomicie chroni psa przed wilgocią. Na nim ułożony jest sztywny, twardy i szorstki włos okrywowy, który mocno przylega do podszerstka. Dopuszcza się umaszczenie czekoladowe, najrzadsze, czarne i najczęstsze, biszkoptowe.

Labradory, choć znane ze swej łagodności i zamiłowania do zabaw z dziećmi, potrafią okazywać tendencję do dominacji. Łatwo ją stłumić poprzez odpowiedni trening, ale o jej istnieniu niewielu początkujących hodowców ma pojęcie. Labrador retriever to pies cierpliwy i spokojny, ale jednocześnie bardzo żywiołowy i lubiący aktywność, ze szczególnym naciskiem na pływanie. Nie są to psy szczekliwe, reagują dopiero w sytuacji skrajnego zagrożenia.

Jest to jedna z najpopularniejszych w Polsce i na świecie ras psów, co zawdzięczają głównie swojemu charakterowi i usposobieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme