Piesku.pl

Rasy psów

Pies Kromfohrlander – szczeniaki, hodowla, opis rasy

Kromfohrlander to rasa psów ozdobnych z wydzielonej tylko dla nich sekcji. Początki rasy datowane są na tysiąc dziewięćset czterdziesty piąty, a pierwszy kromfohrlander był efektem przypadkowego krzyżowania.

Zdjęcie znalezione na pieskiswiat.fora.pl

Zdjęcie znalezione na pieskiswiat.fora.pl

Sierść może być dowolnej długości- istnieją odmiany długo-, szorstko- i krótkowłose. Jedyny wymóg dotyczy umaszczenia, ponieważ jedyne dopuszczalne to białe w brązowe łaty.

Kromfohrlandery to żywiołowe psy. Energię zachowują aż do późnej starości i chętnie wykorzystują ją na wszelakie zabawy. Nie czują się dobrze w towarzystwie dzieci, ale tolerują ich obecność. Nie bywają agresywne, choć czasem są zbyt szczekliwe. Kromfohrlandery mają jedynie minimalne zapotrzebowanie na ruch, idealnie przystosowują się do warunków miejskich, dobrze czują się także w ciasnych mieszkaniach, ale silnie przywiązują się nie tylko do ludzi, a także do miejsc, co utrudnia im aklimatyzację po przeprowadzce czy gruntownym remoncie. Są bardzo przyjacielskie i ufne, szybko przyzwyczajają się do ludzi i przywiązują do nich. Nie lubią gwałtownych zmian w swoim otoczeniu, nie należą tez do psów szczególnie cierpliwych. Nie przepadają za długimi spacerami, a jedynym kłopotem może być konieczność bardzo starannej pielęgnacji sierści u osobników długowłosych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme