Piesku.pl

Rasy psów

Pies Kerry blue terier

Kerry blue terier jest typowym przedstawicielem terierów. Początki tej rasy wiążą się z obowiązkami szczurołapów, dopiero na początku dwudziestego wieku kerry blue teriery stały się psami towarzyszącymi. Te niespełna półmetrowe w kłębie psy mają wiele cech, które upodabniają je do innych terierów, ale mają także szereg cech specyficznych dla rasy.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Ich sierść jest miękka i obfita, a w dodatku włos jest falujący. Psy tej rasy wymagają regularnego strzyżenia. Jedyne dopuszczalne umaszczenie to oczywiście blue, przy czym może występować nalot w różnych odcieniach, pod warunkiem, że znika do osiemnastego miesiąca życia. Szczeniaki są z zasady ciemne i dopiero później jaśnieją.

Kerry blue terier, poza polowaniem na szczury, zajmował się także łapaniem innych zwierząt, głównie wydr. Jednak ich umiejętności wychodzą daleko poza myślistwo i psy te pracują jako psy policyjne, stróżujące, a także używane są w dogoterapii. Kerry blue terier to rasa psów bardzo przyjaznych, choć nieufnych w stosunku do obcych- dlatego też ich szkolenie do pracy jako psy terapeutyczne wymaga sporo wysiłku. Są aktywne i bardzo silnie przywiązują się do właściciela. Wciąż mają resztki instynktu myśliwych więc najbezpieczniej jest nie spuszczać ich ze smyczy podczas spaceru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme