Piesku.pl

Rasy psów

Pies Kelpie – cena, rasa, charakter, szczeniaki

Kelpie to australijski pies pasterski o szkockich korzeniach, spokrewniony między innymi z Collie. Jego wzrost nie przekracza nigdy pięćdziesięciu pięciu centymetrów w kłębie, długość ciała jest zawsze większa.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Sierść kelpie jest prosta, przylegająca. Umaszczenie czarne albo niebieskie, w obu przypadkach sierść może być podpalana. Podszerstek jest gęsty, dzięki czemu kelpie sprawnie porusza się nawet po najbardziej nieprzyjaznym ternie, jak kolczaste zarośla australijskie.

Poza Australią popularny jest także w Stanach Zjednoczonych i wszędzie tam pełni wciąż swoje obowiązki psa pasterskiego. Nie jest raczej często trzymany w domach, ponieważ jego zapał do pracy nie pozwala mu na ograniczenie się do roli psa rodzinnego. Niezbyt dobrze czuje się w towarzystwie innych zwierząt, nad którymi często próbuje dominować. Łatwo się uczy i jest posłuszny, ale nie przeszkadza mu to być bardzo samodzielnym. W Australii kelpie często samodzielnie pilnują stad, pozbawione nadzoru przewodnika i doskonale radzą sobie z tym obowiązkiem, podobnie jest zresztą w Stanach Zjednoczonych. W domu są spokojne i przyjazne, dobrze stróżują, ale wymagają nieco większej swobody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme