Piesku.pl

Rasy psów

Pies Jamthund – cena, opis rasy, charakter

Jamthundy to północne szpice. Wyhodowane w Szwecji, tam też osiągają szczytową popularność, ale poza granicami tego kraju są już stosunkowo mało znane i raczej niezbyt popularne.

Zdjęcie znalezione na europetnet.com

Zdjęcie znalezione na europetnet.com

Te osiągające nawet sześćdziesiąt pięć centymetrów w kłębie psy mają przylegającą, gęstą i twardą sierść. Umaszczenie jest zawsze szare i zawsze z białymi znaczeniami na kufie i spodniej stronie ciała.

Pierwotnie szkolony do polowania na grubego zwierza, dziś jest wszechstronnym psem myśliwskim, a także, choć stosunkowo rzadko, stróżem. Jamthundy są bardzo wierne i oddane, posłuszne i chętne do pracy. Ich charakter doskonale oddaje archetyp psa myśliwskiego: są czujne, napięte, ale jednocześnie cierpliwe, bacznie obserwujące otoczenie i uważne. Dobrze współpracują z przewodnikiem, nie znoszą bezczynności. Są bardzo ambitne, co pozwala im realizować najtrudniejsze zadania, zwłaszcza że jamthundy są psami odpornymi i wytrwałymi. Nie nadają się do trzymania w domu, gdzie najzwyczajniej w świecie się nudzą. Znoszą cierpliwie pieszczoty dzieci, ale nie można powiedzieć, żeby były im one w smak. W stosunku do innych psów mogą okazywać tendencję do dominacji. Dobrze ułożone nie sprawiają nawet najmniejszych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme