Piesku.pl

Rasy psów

Pies Hygenhund – opis rasy, charakter, cena

Hygenhund to średniej wielkości pies gończy norweskiego pochodzenia. Używane do dziś w polowaniach na drobniejszą zwierzynę, ale w przeciwieństwie do większości psów gończych nie radzą sobie nie utrzymując kontaktu z przewodnikiem.

Zdjęcie znalezione na best-funnycatsanddogs.com

Zdjęcie znalezione na best-funnycatsanddogs.com

Sierść jest krótka i delikatnie połyskująca, natomiast umaszczeni zazwyczaj stanowi mieszankę żółtego, czarnego, czerwonego i białego. Charakterystyczna jest biała strzałka na czole. Wypadanie sierści jest niezbyt obfite.

Psy tej rasy są bardzo radosne i wytrzymałe. Sprawiają czasem wrażenie psów rodzinnych zabranych na polowanie. Doskonale tropią, ale cały czas muszą być blisko przewodnika, nie radzą sobie samodzielnie. Uczą się szybko i natychmiast wykonują wszystkie polecenia. Są psami jednego pana, bardzo często ignorują polecenia wydawane nawet przez członków rodziny przewodnika, dlatego ważne jest, żeby przyszły przewodnik samodzielnie uczył psa. Dobrze czują się w sforze, ale kiepsko znoszą obecność innych zwierząt domowych. Próbują dominować, ale zazwyczaj szybko rezygnują napotkawszy opór.

Hygenhund to pies trochę niezdecydowany i nieśmiały, ale w walce umiejący wykazać się niebywałym poświęceniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme