Piesku.pl

Rasy psów

Pies Husky syberyjski – opis rasy, cena, szczeniaki, hodowla

Husky jest pierwotnym psem pochodzącym z dalekiej Syberii, gdzie był i nadal jest wykorzystywany jako pies pociągowy w zaprzęgach. Dziś bardzo często hodowany jest jako pies towarzyszący i domowy.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Cechą charakterystyczną psów tej rasy są niebieskie oczy, choć bardzo często występuje u nich heterochromia. Sierść jest długa, ułożona na bardzo grubym, miękkim i ciepłym podszerstku. Umaszczenie, poza najbardziej znanym, biało-czarnym, może być wilczaste, sobolowe lub w dowolnej barwie między bielą a czernią, nie wyłączając złotego i pinto.

Husky jest psem myśliwskim i pociągowym i to widać do dziś. Wprawdzie są to psy cierpliwe i potocznie uważa się je za przyjazne, jednak w stosunku do obcych są zazwyczaj bardzo nieufne. Z reguły wybierają sobie jednego tylko pana i jego polecenia traktują jako nadrzędne. Konieczne jest zapewnienie psom odpowiedniego poziomy aktywności fizycznej i to nie tylko biegów, ale także pracy w zaprzęgu. Husky spokojnie może ciągnąc sanki lub specjalne wózki.

Psy te dobrze znoszą obecność dzieci i zwierząt domowych, ale tylko pod warunkiem przeprowadzenia odpowiedniej socjalizacji. Uczą się szybko i chętnie, ale niemal wyłącznie w wieku szczenięcym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme