Piesku.pl

Rasy psów

Pies Hovawart – cena, hodowla, szczeniaki, opis rasy

Hovawart to niemiecki pies stróżujący od długiej tradycji. Dziś poza obowiązkami stróża często psy tej rasy służą w służbach ratunkowych i policji.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Hovawarty dorastają do siedemdziesięciu centymetrów w kłębie, ale wydają się większe przez długą, połyskującą sierść. Przyjmują różnorodne umaszczenie, ale najczęściej spotykane są barwy ciemne, z rzadka pszeniczne czy blond.

Hovawarty są pojętnymi, układnymi psami. W stosunku do obcych bywają nieufne, ale względem własnego przewodnika są oddane, wierne i bezwzględnie posłuszne. Hovawarty dobrze czują się w otoczeniu ludzi, chętnie wykonują różne zadania, zwłaszcza jeśli przyzwyczają się do otrzymywania nagród. Nie są specjalnie łase na pieszczoty, ani wybitnie wylewne, choć z cierpliwością znoszą obecność dzieci. Nie mają problemów z socjalizacją, mogą nauczyć się wielu rzeczy i przez cały czas swojego życia uczyć się kolejnych.

Hovawarty są doskonałymi stróżami, a o zbliżaniu się intruza informują krótkim, ale wystarczająco głośnym szczekaniem. Na co dzień muszą mieć zapewniony bardzo długi spacer, raczej kiepsko znoszą życie w mieście, choć aklimatyzują się w każdych warunkach, nigdy jednak nie osiągają pełnej satysfakcji z życia w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme