Piesku.pl

Rasy psów

Pies Hokkaido – cena, charakter, opis rasy

Hokkaido są prawdopodobnie bardzo starą rasą, zaklasyfikowaną do grupy szpiców i psów pierwotnych. Już na pierwszy rzut oka można je do tej grupy przyporządkować: mają charakterystyczne, trójkątne uszy, średniej długości sierść i charakterystyczny ogon.

Zdjęcie znalezione na animalsbreeds.com

Zdjęcie znalezione na animalsbreeds.com

Sierść tych półmetrowych psów jest dwuwarstwowa. Podszerstek jest miękki, gęsty i zazwyczaj ciemno zabarwiony, włos okrywowy natomiast znacznie dłuższy od podszerstka, ale nie długi, twardy, sztywny i prosty.

Do dziś można w charakterze hokkaido dostrzec cechy, które sprawiły, że przez wieki był używany do polowań na niedźwiedzie. Jest bardzo zacięty, a kiedy ruszy do walki często nawet właściciel nie jest w stanie go powstrzymać i to przy bardzo dobrym prowadzeniu. Są jednak psami lojalnymi. Agresja jest u nich reakcją na stres lub pojawienie się obcych. Całkowicie nie nadają się do trzymania w domu, są za to znakomitymi stróżami i psami obronnymi. Mają spore zapotrzebowanie na ruch, ale realizują je głównie przez spacery, które, jeśli nie zapewni im właściciel, zorganizują sobie samodzielnie. Hokkaido to dość kłopotliwe psy, mogące wpędzić w zakłopotanie nawet doświadczonych hodowców, więc tym bardziej nie są polecane tym mniej doświadczonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme