Piesku.pl

Rasy psów

Pies Hiszpański dowodny – cena, hodowla, opis rasy

Hiszpańskie psy dowodne to duże psy mające szereg umiejętności, które ludzie wykorzystywali od tysięcy lat. Psy tej rasy sprawdzały się jako psy pasterskie, stróżujące, pomocnicy rybaków i psy myśliwskie w terenie bagiennym.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Włos hiszpańskich psów dowodnych jest zawsze kędzierzawy i wełnisty, choć może być różnej długości (od trzech do piętnastu centymetrów). Dopuszcza się strzyżenie, ale nie ozdobne trymowanie.

Hiszpański pies dowodny dzięki swojej sierści jest odporny na niekorzystne warunki pogodowe. Doskonale pływa i wykonuje wszystkie powierzone mu obowiązki. Idealnie sprawdza się w każdym terenie, ale obecnie raczej nie jest wykorzystywany jako pies myśliwski, a zdecydowanie częściej pojawia się jako pies towarzyszący lub stróżujący, aczkolwiek ta pierwsza rola nie jest dla niego najbardziej odpowiednia. Hiszpańskie psy dowodne mają bardzo dużą potrzebę aktywności fizycznej, kiepsko radzą sobie w mieszkaniu, gdzie zwyczajnie się nudzą. Miewają też problemy z akceptacją innych zwierząt domowych i to nawet po prawidłowo przebiegającej socjalizacji. Są jednak zwierzętami łagodnymi i cierpliwymi, choć pełnymi energii i zawsze skorymi do pomocy w najtrudniejszych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme