Piesku.pl

Rasy psów

Pies Harrier – szczeniaki, cena, opis rasy, hodowla

Harrier jest psem gończym, który w kłębie mierzy nieco ponad pięćdziesiąt centymetrów, a pierwsze wzmianki o tej rasie w jej dzisiejszym kształcie pochodzą z końca trzynastego wieku. Najczęściej używany do polowania na drobne ssaki, niechętnie pracuje w wodzie.

Zdjęcie znalezione na nextranks.com

Zdjęcie znalezione na nextranks.com

Sierść harrierów jest krótka, twarda i mocna, przylegająca. Najczęściej występuje umaszczenie tricolor i takie też jest najbardziej pożądane.

Harriery to psy, które dobrze czują się w sforze, ale jednocześnie jedne z tych, którym funkcja psa rodzinnego nie zastępuje życia wśród innych psów. Nie jest to zdecydowanie pies do towarzystwa, zdecydowanie za to jest typem psa jednego pana. W stosunku do obcych nie tyle nieufny ile z założenia wrogi, choć nieagresywny. Odpowiednia socjalizacja jest niezbędna, jeśli ma tolerować inne zwierzęta, natomiast zupełnie nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Nawet zimę woli spędzać aktywnie, biegając, więc zdecydowanie nie jest psem przystosowanym do miejskiego trybu życia.

Uczy się szybko, ale niezbyt chętnie, szybko się nudzi i ma ogromne wymagania jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Silny charakter sprawia, że harriery nie powinny być hodowane przez osoby początkujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme