Piesku.pl

Rasy psów

Pies Haldenstovare – szczeniaki, hodowla, opis rasy

Haldenstovare to norweskie psy gończe, w których żyłach płynie krew wielu innych ras. Choć pierwotnie były przeznaczone do polowania, to dziś te ponad sześćdziesięciocentymetrowe psy są głównie towarzyszami człowieka.

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Umaszczenie haldenstovare to sierść trójkolorowa, ale prawie zawsze z kodominacją barwy białej i czarnej. Włos jest kilkucentymetrowej długości, niezbyt mocno przylegający do obfitego podszerstka. Sierść haldenstovare wymaga regularnej, acz niezbyt czasochłonnej pielęgnacji.

Jest to pies bardzo aktywny, mający spore zapotrzebowanie na ruch, choć może swoje potrzeby zaspokoić na różne sposoby. Dobrze jest, jeśli podczas spaceru można go spuścić ze smyczy, ale jeśli nie to długi spacer też powinien w zupełności wystarczyć. Haldenstovare to rasa psów myśliwskich i rodzinnych jednocześnie. Dobrze czują się z dziećmi, nie przeszkadzają im inne zwierzęta domowe, jakkolwiek psy tej rasy zdecydowanie wolą znajdować się w centrum uwagi.

Haldenstovare jest rasą niezbyt popularną, ale na pewno godną uwagi. Wytrwały jako myśliwy, odważny jako stróż i opiekuńczy jako członek rodziny jest propozycją nie tylko dla najbardziej doświadczonych hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme