Piesku.pl

Rasy psów

Pies Grzywacz chiński – cena, szczeniaki, hodowla, rasa

Grzywacze chińskie to trzydziestocentymetrowe psy do towarzystwa. Zasadniczo jest to rasa psów nagich, ale istnieje także odmiana owłosiona, i to długowłosa, zwana Powder Puff.

Zdjęcie znalezione na pixabay.com

U odmiany nagiej włosy występują tylko na głowie i kończynach. Skóra psów nagiej odmiana wymaga systematycznej pielęgnacji, mycia co dwa- trzy tygodnie, stosowania kremów z filtrem UV, same psy natomiast można ubrać w „sweterek”, byleby nie był uciążliwy dla zwierzęcia. Zimowe spacery powinny zostać skrócone, ale tak naprawdę decyduje o tym pies, a nie właściciel. Z odmianą owłosioną problemów nie jest mniej, bo gęstą okrywę włosową należy starannie pielęgnować.

Grzywacze chińskie są idealnymi psami dopasowującymi się do każdych warunków. Dobrze czują się w mieszkaniu, ale równie dobrze na wsi. Wszędzie jednak muszą mieć towarzystwo, bo bardzo źle znoszą samotność. Odpowiednio socjalizowane stają się bardzo przyjazne względem dzieci, bez procesu socjalizacji zarówno na linii grzywacz- dzieci, jak też grzywacz- inne zwierzęta mogą występować rozmaite problemy. Grzywacze są nieagresywne, więc zazwyczaj kończy się na głośnym szczekaniu.

Popularność w Polsce nie jest duża, ale z roku na rok wyraźnie zwiększa się liczba hodowanych psów tej ciekawej rasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme