Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gryfonik brabancki – hodowla, szczeniaki, rasa, cena

Gryfonik brabancki, zwany po prostu brabantczykiem jest mierzącym około trzydziestu centymetrów psem towarzyszącym. W Polsce jest to rasa spotykana rzadko, ale w krajach Beneluksu, Skandynawii i na Wyspach jest znacznie bardziej popularna.

Zdjęcie znalezione na zoomia.pl

Zdjęcie znalezione na zoomia.pl

Pierwotnie gryfoniki brabanckie były psami myśliwskimi, a także wyłapywały gryzonie. Dziś są już w zasadzie wyłącznie psami do towarzystwa o bardzo krótkiej, czarnej, brunatnej lub rudej sierści.

Są to drobne, ciekawskie psy, których zainteresowanie wzbudza każdy ruchomy przedmiot lub osoba. Zazwyczaj jednak nie biegną od razu w pogoń, ale najpierw długo się przypatrują. Brabantczyki to psy bardzo łase na pochwały i pieszczoty, cierpliwe wobec dzieci, poza gryzoniami tolerujące w zasadzie wszystkie zwierzęta domowe.

Mają dość duże zapotrzebowanie na ruch, jak na psa tak niewielkich rozmiarów, ale dobrze czują się w mieszkaniu, potrzeba im tylko codziennie dłuższego spaceru. Uczą się łatwo i szybko, jedynym problemem może być opanowanie ich głośnego i niezbyt przyjemnego w tonie szczekania, którym brabantczyki witają gości, intruzów i każdy nowy dzień.

Przy kojarzeniu par można mieszać brabantczyka z pozostałymi belgijskimi gryfonikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme