Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gryfon wełnistowłosy – charakter, opis rasy, cena

Gryfon wełnistowłosy jest średniej wielkości psem. Trzymany jest obecnie głównie jako pies do towarzystwa, choć z zasady jest psem myśliwskim, przydatnym zwłaszcza podczas polowań na lisy i inne niewielkie zwierzęta.

Zdjęcie znalezione na panzwierzak.pl

Sierść gryfonów w dotyku przypomina wełnę, skąd też wzięła się nazwa rasy, jest długa i miękka. Gryfony wymagają częstej pielęgnacji, choć ogranicza się ona do rozczesywania sierści, raczej tylko sporadycznie mycia. Dopuszcza się umaszczenie brązowe, mieszankę brązu i bieli oraz rdzawo-brązowe i szaro-brązowe.

Są to psy bardzo radosne, towarzyskie i ufne. Nie kwalifikują się do szkolenia na psy stróżujące, ponieważ brakuje im rezerwy wobec obcych. Bardzo przyjazne, dobrze czują się w towarzystwie ludzi i innych zwierząt. Nie wykazują tendencji do ucieczek, nie bywają tez agresywne. Mają za to bardzo duże zapotrzebowanie na ruch, chętnie nie tylko biegają, ale i pływają, choć w tej ostatniej czynności są nieco niezdarne i ociężałe.

Gryfony wełnistowłose nie są wybitnie popularną rasą. Hodowane są głównie przez entuzjastów tej rasy, na polowaniach pojawiają się rzadko, choć nie są unikatami i sprawnie i szybko wypełniają powierzone im zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme