Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gryfon Korthalasa – charakter, szczeniaki, rasa

Gryfony Korthalasa to sześćdziesięciocentymetrowy pies myśliwski, który bardzo lubi pracować w wodzie. Obecnie nie jest wykorzystywany zbyt często, choć w swojej rodzinnej Francji ma całkiem spora grupę zwolenników i entuzjastów.

Zdjęcie znalezione na psy.elk.pl

Zdjęcie znalezione na psy.elk.pl

Po samej tylko sierści można rozpoznać, że jednym z przodków gryfona był niemiecki wyżeł szorstkowłosy, aczkolwiek gryfon ma włos bardziej zmierzwiony i bardziej miękki. Dopuszcza się umaszczenie białobrązowe lub rudo-brązowe o dowolnej intensywności i kombinacji.

Gryfon Korthalasa jest jednym z najłatwiejszych w prowadzeniu Gryfonów. Nie oznacza to wprawdzie, że jego tresura to bułka z masłem, ale średnio doświadczony hodowca bez trudu da sobie radę. Gryfony są z natury indywidualistami i nie lubią przyjmować poleceń, choć raz nauczone, nigdy ich nie zapominają i nie ociągają się z wykonywaniem komend. Są bardzo radosne i energiczne, choć dość kapryśne. Jako myśliwi są to psy wytrwałe i odporne, ale kiedy nie pracują to bywają grymaśne. Raczej nie mają większych problemów z zaakceptowaniem innych zwierząt domowych, ale nie przepadają za dziećmi, choć to nie jest regułą.

Gryfony Korthalasa nie nadają się na psy stróżujące, ponieważ są zbyt ufne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme