Piesku.pl

Rasy psów

Pies Greyhound – hodowla, cena, szczeniaki, opis rasy

Greyhoundy to stare psy angielskie. Ich przeznaczeniem było dogonić zwierzynę w czasie polowania, obecnie często biorą udział w wyścigach. Są to duże psy, bo dorastają nawet do siedemdziesięciu sześciu centymetrów wysokości w kłębie. Często trzymane jako psy do towarzystwa.

Zdjęcie znalezione na oregongreyhound.com

Zdjęcie znalezione na oregongreyhound.com

Greyhoundy mają bardzo krótką, połyskująca sierść. Dopuszczalne są praktycznie wszystkie umaszczenia jednolite oraz pręgowane i ze znaczeniami w dowolnej kombinacji. Włosy greyhoundów prawie wcale nie wypadają.

Są posłuszne i szybko się uczą, ale trening zazwyczaj nie może wyeliminować naturalnej u chartów angielskich chęci pogoni za mniejszymi zwierzętami, co może być kłopotem, jeśli w domu są inne zwierzęta. Są bardzo silnie związane ze stadem- dawniej polowały w grupie z innymi psami, teraz przywiązują się do ludzi, którym pozostają wierne i oddane. Z anielską cierpliwością znoszą pieszczoty dzieci, a kiedy mają dość, zwyczajnie odchodzą w spokojniejsze miejsce.

Greyhoundy są dobrymi towarzyszami rowerzystów i biegaczy, w ten sposób rozładowując swoją potrzebę ruchu, która może być naprawdę ogromna. Z tego względu nie najlepiej czują się w mieście, choć też specjalnie im nie przeszkadza mieszkanie w niewielkim mieszkaniu, jeśli mogą sobie pozwolić na sporo biegania na spacerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme