Piesku.pl

Rasy psów

Pies Grenlandzki – opis rasy, cena, szczeniaki, charakter

Pies grenlandzki jest silnym, sześciesięciocentymetrowym psem zaprzęgowym pochodzącym z Grenlandii. Jak przystało na psa zaprzęgowego dalekiej północy, pies grenlandzki pokryty jest dwoma rodzajami okrywy włosowej, raczej krótkim, bardzo gęstym i miękkim podszerstkiem oraz dłuższą, aczkolwiek niewiele rzadszą warstwą włosów okrywowych, które powinny być całkowicie proste. Ogon puszysty, ale nie tworzy się kita. Dozwolone są wszystkie odmiany barwne, z wyjątkiem psów albinotycznych.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Jest to jeden z psów, które najlepiej czują się jako psy pracujące w surowym klimacie, choć zaskakująco dobrze znosi też wyższe temperatury, jakkolwiek bardzo zmienia się wówczas jego behawior. Nie ma tendencji do dominacji, ale jeśli żyje w grupie nie narzucającej mu żadnej obowiązującej hierarchii to sam obejmie przywództwo. Ma silny instynkt łowiecki, ale nie ucieka, górę bierze przywiązanie i wierność wobec pana. Względem dzieci jest bardzo przyjazny, zresztą w ogóle jest psem bardzo przyjacielskim i ufnym, co dyskwalifikuje go jako psa stróżującego.

Żywiołowy, o bardzo dużym zapotrzebowaniu na ruch, nie najlepiej sprawdza się w życiu w mieście, gdzie trudno zapewnić mu odpowiedni poziom aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme