Piesku.pl

Rasy psów

Pies Grand basset griffon vendeen – opis rasy

Grand basset griffon vendeen, zwany tak dla odróżnienia od swojego mniejszego krewnego to pies pochodzący z piętnastowiecznej Francji. Miał być zapalonym i wytrwałym myśliwym, ale wyszło to hodowcom raczej przeciętnie. Nie można mu wprawdzie odmówić zapału, ale on tak duży, że czasem pies zużywa cała swoją energię zbyt szybko.

Zdjęcie znalezione napetit-basset.pl

Zdjęcie znalezione napetit-basset.pl

Grand basset griffon vendeen ma sierść szorstką, dość długą, niezbyt mocno przylegającą, o umaszczeniu białym lub pszenicznym ze znaczeniami w dowolnej barwy lub bez nich.

Psy tej rasy są zapalonymi myśliwymi, ekscytują się każdym wyzwaniem, dlatego potrzeba wprawnej ręki, żeby zapanować nad psem i nie pozwolić mu zmęczyć się zbyt szybko. Grand basset griffon vendeen w rękach doświadczonego przewodnika jest doskonałym myśliwym, polującym zwłaszcza na niewielkie zwierzęta, ale radzącym sobie także z poważniejszymi wyzwaniami. Po pracy lubi odpoczywać w towarzystwie przewodnika. Ma dość gwałtowny charakter, ale nie jest agresywny. Rozzłoszczony potrafi bardzo głośno szczekać.

Grand basset griffon vendeen nie jest specjalnie popularną rasą, czego przyczyną może być głównie fakt, że nie jest psem łatwym w prowadzeniu więc nie poleca się go początkującym hodowcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme