Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy z Jury – cena, opis rasy, charakter, szczeniaki

Gończy z Jury to pochodząca z szesnastowiecznej Szwajcarii rasa psów pochodząca od gończych francuskich. Jest to jeden z najlepszych tropowców, jakie do dziś biorą udział w polowaniach. Świetnie sprawdza się w czasie polowań na mniejsze ssaki i kopytne.

Zdjęcie znalezione na psypsypsypsy.blogspot.com

Gończy z Jury ma krótką, połyskliwą sierść barwy czarnej z podpalaniem. Cechą charakterystyczną jest pofałdowana skóra na głowie i grzbiecie.

Gończy z Jury jest trudnym psem. Jego treningi pochłaniają bardzo dużo czasu. Jednak gończy z Jury jest psem bardzo pojętnym, który za długie tygodnie treningów odwdzięcza się wysokim stopniem posłuszeństwa, całkowitym oddaniem i wiernością. Jest to pies jednego pana, ale odpowiednia socjalizacja sprawia, że z domownikami czuje się bardzo dobrze, może jednak mieć poważne problemy z zaakceptowaniem innych zwierząt domowych.

Gończy z jury nie nadaje się na psa żyjącego w mieście. Jest dość hałaśliwy, potrzebuje swobody i ruchu. Wszystko co się rusza wzbudza jego najwyższe zainteresowanie, więc spuszczając go ze smyczy można narazić się na wielogodzinną pogoń za psem, który prawie wcale się nie męczy.

Poza Szwajcarią gończy z Jury popularny jest w zachodnich landach Niemiec i Francji. Poza tym spotykany raczej rzadko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme