Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy włoski – charakter, cena, szczeniaki

Gończy włoski to rasa o dwóch odmianach, które między sobą różnią się jedynie struktura sierści, ale otrzymały odrębne numery wzorców, gończy włoski szorstkowłosy i gończy włoski krótkowłosy. Umaszczenie w obu przypadkach jest albo czarne podpalane, albo złote.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Gończy włoski jest stosunkowo często wykorzystywany do polowań. Pierwotnie był bardzo wszechstronny, obecnie wykorzystuje się go raczej przy okazji polowań na drobniejszą zwierzynę. Szczególnie dobrze radzi sobie z zającami i królikami, co zawdzięcza zapewne domieszce krwi chartów.

Gończy włostki jest bardzo trudnym w prowadzeniu psem. Jego silny charakter i duży stopień samodzielności oraz skłonność do dominacji sprawiają, że wymaga on naprawdę sporego doświadczenia. Jeśli treserowi go brakuje to efekty treningów będą bardzo mizerne. Gończy włoski potrafi wprawdzie zachowywać się spokojnie, ale tylko wtedy, kiedy odpoczywa po pracy. Poza dużą ilością ruchu wymaga on bowiem sporo czasu na regenerację sił. Jeśli jednak nie zapewni mu się odpowiednio dużo aktywności to można mieć pewność, że pies ucieknie przy pierwszej lepszej sposobności. Wprawdzie gończy włoski zawsze trafi z powrotem do domu, ale lepszym wyjściem byłoby po prostu nie spuszczać go ze smyczy podczas spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme