Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy tyrolski – szczeniaki, cena, charakter

Gończy tyrolski jest starą rasą. Wiadomo z cała pewnością, że w obecnym kształcie rasa ta istniała na początku szesnastego wieku, choć jej początki prawdopodobnie sięgają kilkaset lat wcześniej. W Polsce psy tej rasy to prawdziwe unikaty, natomiast w Austrii są dość często używane na polowaniach na drobniejszą zwierzynę i dziki.

Zdjęcie znalezione na psypsypsypsy.blogspot.com

Gończy tyrolski występuje w dwóch odmianach barwnych: czerwonej i czarnej, przy czym ta ostatnia może uwzględniać białe znaczenia. Sierść psów tej rasy jest dwuwarstwowa, podszerstek miękki i ciepły, włos okrywowy gruby, średniej długości i ciasno przylegający.

Gończy tyrolski jest doskonałym myśliwym. Nie bywa ani przesadnie lękliwy, ani agresywny. W stosunku do właściciela przeważa oddanie i posłuszeństwo. Jest to typowy pies jednego pana, więc najlepiej, jeśli szkoli go jego późniejszy przewodnik, tym bardziej że szkolenie jest dość długotrwałe, ponieważ psy tej rasy są dość uparte i szybko się nudzą nauką. Jeśli jednak zaniedba się ten obowiązek to pies może zasmakować we włóczęgostwie.

Gończy tyrolski potrzebuje dużo ruchu. Z reguły nie bywa trzymany jako pies domowy, tym bardziej że jest dość konfliktowym zwierzęciem i nie odpowiadają mu inne zwierzęta domowe, nie zaprzyjaźni się także z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme