Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy szwajcarski – cena, szczeniaki, charakter

Gończy szwajcarski to szesnastowieczna rasa psów myśliwskich spokrewnionych z gończymi francuskimi. Jest używany do polowania na drobniejszą zwierzynę, szczególnie dobrze sprawdza się w pościgu za zającem. Jest doskonałym tropicielem każdego rodzaju zwierząt.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Sierść może być albo krótka i twarda, albo nieco dłuższa, zbliżona do szorstkowłosej. Umaszczenie zawsze z dominacją bieli, na tle której mogą występować różnej wielkości łaty w kolorze brązowym, czerwonym lub rudym.

Gończy szwajcarski to temperamentny pies myśliwski. Samodzielny i odważny, jednak bez tendencji do włóczęgostwa i nieagresywny. Nadaje się do trzymania w domu, ale pod warunkiem, że każdego dnia kilka godzin będzie mógł spędzić na spacerach, bieganiu i pływaniu. Bez tego minimum aktywność, prowadzenie psa będzie bardzo dużym wyzwaniem nawet dla doświadczonego hodowcy. Gończy szwajcarski ma swoje potrzeby, bez których zaspokojenia staje się uparty i szczekliwy. Dobrze wychowany szczeka jedynie kiedy pochwyci trop.

Jest to rasa popularna, rozpoznawalna. Liczebność jej jednak nie jest specjalnie duża, dzięki czemu udało się uniknąć większości problemów zdrowotnych w chowie wsobnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme