Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy styryjski – charakter, hodowla, rasa

Gończy styryjski jest wszechstronnym psem myśliwskim austriackiego pochodzenia. Przedstawiciele tej rasy sprawdzają się równie dobrze w polowaniu na zające, jelenie i wilki, a to głównie dzięki wytrwałości w biegu i znakomitemu węchowi. Gończy styryjski jednak nie jest rasą specjalnie popularna nawet w ojczystej Austrii.

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Te półmetrowej wysokości psy mają sierść średniej długości, połyskliwą i średnio twardą, silnie przylegającą. W umaszczeniu przeważa płowe i czerwone, ale dopuszczalne są niewielkie białe znaczenia.

Gończy styryjski przeciętnie sprawdza się jako pies domowy. Dobrze znosi obecność dzieci, zwłaszcza starszych, natomiast nie potrafi żyć w zgodzie z mniejszymi od siebie zwierzętami domowymi, wliczając w to przede wszystkim inne psy. Socjalizacja może wykluczyć agresję, która i tak jest rzadkością u przedstawicieli tej rasy, ale widok gończego styryjskiego przebywającego w jednym domu z kotem jest prawdziwie wyjątkowy. Gończy styryjski ma silny charakter i jego tendencja do dominowania nie zatrzymuje się na zwierzętach, dlatego jest to raczej rasa polecana bardziej doświadczonym przewodnikom. Za dobrą tresurę odwdzięcza się całkowitym oddaniem i ślepym posłuszeństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme