Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy serbski – cena, charakter, hodowla

Gończy serbski jest bardzo rzadko spotykaną rasą psów myśliwskich. Pochodzi z półwyspu bałkańskiego i jest przeznaczony do polowań na drobniejszą zwierzynę, choć całkiem nieźle radzi sobie także z poważniejszymi wyzwaniami. Poza swoim ojczystym regionem jest praktycznie niespotykany.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Sierść gończego serbskiego jest krótka i połyskliwa. Dominujące umaszczenie to czekoladowe i różne odcienie podpalanego brązu.

Gończy serbski jest psem o podwójnej osobowości. Kiedy odpoczywa w domu jest idealnym psem do towarzystwa. Cichy, spokojny, zrównoważony i przyjazny. Jest wówczas własnym przeciwieństwem z okresu polowania: energiczny, bystry, nadzwyczaj zwinny i uważny. Potrafi zdominować niedoświadczonego przewodnika, polowanie jest jego prawdziwym żywiołem, w którym sprawdza się jak mało który pies. Gończy serbski nie jest łatwy w prowadzeniu, ale intensywny trening potrafi wydobyć z niego wszystkie pozytywne cechy. W domu dobrze czuje się z dziećmi, choć sam nie jest wylewny i niezbyt często pozwala na długie odbieranie pieszczot. Nie najlepiej radzi sobie w kontaktach z innymi domowymi zwierzętami, ale prawidłowa socjalizacja wyklucza podobne problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme