Piesku.pl

Rasy psów

Pies Gończy Schillera – charakter, szczeniaki, rasa

Gończy Schillera to jeden ze szwedzkich psów gończych. Dorasta niewiele ponad sześćdziesięciu centymetrów w kłębie, a początki rasy sięgają dziewiętnastego wieku.

Sierść gończego Schillera jest krótka i przylegająca, lśniąca i niezbyt przyjemna w dotyku. Dopuszczalne jest wyłącznie umaszczenie rude z czarnym czaprakiem.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Gończy Schillera pracuje dolnym wiatrem, jest nieustępliwy i wytrwały. Doskonale sprawdza się w trudnym terenie, i to zarówno przy polowaniu na niewielkie zwierzęta, jak tez w trakcie polowania na grubego zwierza.

Jest to pies wierny i oddany, typowy pies jednego pana, choć socjalizowany nie ma problemów z akceptacją członków rodziny przewodnika. W stosunku do obcych nieufny, ale spokojny i nieagresywny. Doskonale wykonuje wyuczone polecenia, a uczy się bez większych trudności, jeśli tylko trening nie polega na nudnym i monotonnym powtarzaniu cały czas tych samych czynności. Gończy Schillera często staje się psem domowym, ponieważ dość dobrze znosi towarzystwo dzieci, choć za nimi nie przepada. Domowe zwierzęta stara się zawsze sobie podporządkować i to samo potrafi zrobić z niedoświadczonym przewodnikiem. Jest to pies o bardzo silnej, wyrazistej osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme